piątek, 8 grudnia 2017

Studnia głębinowa- czy warto kopać?

Bardzo dużo osób zastanawia się nawet dzisiaj czy warto wydawać kilka tysięcy złotych na to żeby mieć podłączoną własną wodę? To wymaga przecież zamówienia specjalnej ekipy, potrzebny jest nam sprzęt do pompownia wody. To są jakby nie patrzeć koszty, dlatego może lepszym rozwiązaniem byłoby wydać jedną trzecią tej kwoty i podłączyć się do wodociągu? Ma to sens, jeśli zużycie wody w naszym domu jest bardzo niskie. Jeśli mamy firmę, która potrzebuje wody do płukania powiedzmy warzyw albo owoców, albo mamy kilkaset sztuk bydła to sytuacja się zmienia. Jeśli na dworze panuje upał to zaczynają się problemy z wodą. Właśnie wtedy wydaje się komunikaty, że woda wykorzystywana do przemysłu ma być ograniczona. Płacimy, ale korzystać nie możemy, dlatego czy ma to sens? Raczej nie, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak studnia głębinowa wykonana przez kogoś, kto się na tym zna. Trzeba najpierw znaleźć wodę i to najlepiej taką żyłę, która gwarantuje nam stały jej dostęp na kilkadziesiąt lat. Wtedy wiemy, że opłacało nam się zainwestować pieniądze, bo bardzo szybko nam się to zwróci.
Wykonanie prac
Do wiercenia używa się specjalistycznego świdra, który wierci dziurę w gruncie. Od razu za wierceniem idą rury osłonowe, gdzie umieszczany jest filtr. Ten filtr ma być zagłębiony w wodzie, w naszej nowo wykopanej studni. Na kopanie studni głębinowej nie potrzebujemy zezwolenia. Samo wykopanie studni to nie wszystko, bo teraz trzeba będzie zainwestować w sprzęt pompujący wodę wprost do naszego budynku. Można skorzystać z pomocy samozasysającej albo z pompy głębinowej. Najczęściej studnie głębinowe kopane są do głębokości trzydziestu metrów. Jeśli potrzebujemy wiercić głębiej to trzeba będzie to zgłosić i otrzymać pozwolenia. Własna studnia głębinowa to gwarancja, że wody nam nie zabraknie na najbliższe lata. Nawet, jeśli nie korzystamy z wody na skalę przemysłową to i tak chcemy takie zabezpieczenie mieć. Dzisiaj czasy są różne i wody zaczyna brakować, a my tym samym będziemy do tego dobrze przygotowani.

12 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Aby zacząć wydobywać czystą wodę z studni głębinowej potrzebny jest montaż odpowiedniej pompy. Pompy głębinowe https://www.dostudni.pl/pompy-glebinowe,c1.html znajdują szerokie zastosowanie przy wydobywaniu wody z studni wierconych. Dobrej jakości pompa głębinowa powinna posiadać odpowiednie atesty oraz być zbudowana z materiałów odpornych na korozję (np. stal nierdzewna).

    OdpowiedzUsuń
  3. Moim zdaniem, dysponując własną działką jak najbardziej warto zdecydować się na posiadanie własnego źródła czerpania wody. Chcąc wykopać studnię głębinową niezbędne jest użycie profesjonalnej wiertnicy. Tą można nabyć w tym miejscu: http://staltechnika.pl/oferta/wiertnice-do-geotechniki-pod-studnie/

    OdpowiedzUsuń
  4. Ciekawie opisane. Czekam na jeszcze więcej.

    OdpowiedzUsuń
  5. Super napisane. Jestem pod wielkim wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  6. Oczywiście że studnię warto kopać jeśli nie mamy możliwości podłączenia się do gotowej instalacji. Moim zdaniem również ważnym elementem jest montaż pomporozdrabniacza https://www.dostudni.pl/jak-czyscic-i-konserwowac-pomporozdrabniacz,b61.html który w takich przypadkach sprawdza się znakomicie.

    OdpowiedzUsuń
  7. Moim zdaniem jak najbardziej warto jest mieć taką studnię, gdyż wtedy nawet samo podlewanie ogrodu jest bardzo uproszczone. Dodatkowo jeśli jeszcze będziemy używali systemów nawadniania z https://www.podlane.pl/ to z pewnością nasz ogród będzie pięknie zielony.

    OdpowiedzUsuń
  8. Jak najbardziej dobra opcja, ale ja takie prace wolę zostawić profesjonalistom, dlatego jak najbardziej polecam Was usługi - https://www.aqua-wiert.pl/ . Sprawdźcie wolne terminy i działajcie!

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja także dość długo zastanawiałem się nad tym czy warto mieć studnię głębinową, ale w końcu się n a nią zdecydowałem. Podoba mi się to, że hydraulik z firmy https://rost.wroclaw.pl/ bez problemów poradził sobie z podłączeniami.

    OdpowiedzUsuń
  10. Na pewno jest to fajna opcja, ale musimy również pamiętać o tym, że samo jej podłączenie najlepiej jest zlecieć fachowcom. Ja wiem, że mogę polegać na hydrauliku z https://fachowenaprawy.pl/ dla którego nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.

    OdpowiedzUsuń
  11. Hydraulik to zawód, który wymaga nie tylko umiejętności, ale także odpowiedniej wiedzy. Bez niej, nawet najprostsze zadania mogą okazać się nieosiągalne. Dlatego warto korzystać z usług sprawdzonych specjalistów, takich jak ci z https://warszawskihydraulik.pl/. To gwarancja profesjonalizmu i satysfakcji z wykonanej usługi.

    OdpowiedzUsuń